ER8-100P-0.8SV-5H
DigiKeys produktnummer
H125545TR-ND - Remsa och spole (TR)
H125545CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ER8-100P-0.8SV-5H
Beskrivning
CONN HDR 100POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Positionskontakt Hållare, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ER8-100P-0.8SV-5H Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
10mm, 12mm
Antal positioner
100
Höjd över kort
0,351" (8,91mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)