ER8-100S-0.8SV-5H
DigiKeys produktnummer
H125555TR-ND - Remsa och spole (TR)
H125555CT-ND - Remsbit (CT)
H125555DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ER8-100S-0.8SV-5H
Beskrivning
CONN RCPT 100POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
100 Positionskontakt Kontakt, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
ER8-100S-0.8SV-5H Modeller
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktdonstyp
Kontakt, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
7mm, 10mm
Antal positioner
100
Höjd över kort
0,211" (5,35mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)