DF9-17S-1V(32)
DigiKeys produktnummer
H10401TR-ND - Remsa och spole (TR)
H10401CT-ND - Remsbit (CT)
H10401DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF9-17S-1V(32)
Beskrivning
CONN RCPT 17POS SMD TIN
Detaljerad beskrivning
17 Positionskontakt Kontakt, ytterhöljeskontakter Ytmontering Tenn
EDA-/CAD-modeller
DF9-17S-1V(32) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Egenskaper
Kortguide, mjuklodsretention
Kontaktytbehandling
Tenn
Kontaktyta, tjocklek
39,4µin (1,00µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
4,3mm
Antal positioner
17
Höjd över kort
0,130" (3,30mm)
Stigning
0,039" (1,00mm)