DF63W-3S-3.96C är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 99
Datablad
3 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,156" (3,96mm)
Hirose DF63W  Series Connectors | Digi-Key Daily
DF63W-3S-3.96C
DigiKeys produktnummer
H125123-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF63W-3S-3.96C
Beskrivning
CONN RCPT HSG 3POS 3.96MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF63W-3S-3.96C Modeller
Kategori
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Tillv.
Kontaktterminering
Crimp
Serie
Fästtyp
Spärrhake
Förpackning
Påse
Färg
Svart
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Vattentät (ihopkopplad)
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,156" (3,96mm)