DF62WZ-9P-2.2DSA(50)
DigiKeys produktnummer
DF62WZ-9P-2.2DSA(50)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF62WZ-9P-2.2DSA(50)
Beskrivning
CONN HEADER VERT 9POS 2.2MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 9 positioner 0,087" (2,20mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF62WZ-9P-2.2DSA(50) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,112" (2,84mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,610" (15,49mm)
Serie
Kontaktform
Kvadrat
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Egenskaper
Kortguide, vattentät
Antal rader
3
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Radmellanrum - hopkoppling
Ingångsskydd
IP67
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
Varierar efter trådgrovlek
Monteringstyp
Spänningsvärde
250V