DF62WZ-9P-2.2DSA(20)
DigiKeys produktnummer
26-DF62WZ-9P-2.2DSA(20)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF62WZ-9P-2.2DSA(20)
Beskrivning
INTERCONNECT RECTANGULAR
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 9 positioner 0,087" (2,20mm)
EDA-/CAD-modeller
DF62WZ-9P-2.2DSA(20) Modeller
Kategori
Fästtyp
Hasphållare
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,112" (2,84mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,610" (15,49mm)
Förpackning
Tråg
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Antal rader
3
Egenskaper
Kortguide
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
3,5A