DF62B-7EP-2.2C | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | H122108-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DF62B-7EP-2.2C |
Beskrivning | CONN PLUG HSG 7POS 2.20MM |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 7 Rektangulära kontakter - höljen Stickdon Svart 0,087" (2,20mm) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DF62B-7EP-2.2C Modeller |
Kategori | Radmellanrum 0,079" (2,00mm) |
Tillv. | Monteringstyp Frihängande (i serie) |
Serie | Kontaktterminering Crimp |
Förpackning Påse | Fästtyp Hasphållare |
Artikelstatus Aktiv | Färg Svart |
Kontaktdonstyp | Isoleringsmaterial Polybutylentereftalat (PBT) |
Kontakttyp Stift | Arbetstemperatur -35°C-105°C |
Antal positioner | Anmärkning Kontakter säljes separat |
Stigning 0,087" (2,20mm) | Basproduktens nummer |