DF62B-2EP-2.2C(10)
DigiKeys produktnummer
DF62B-2EP-2.2C(10)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF62B-2EP-2.2C(10)
Beskrivning
CONN PLUG HSG 2POS 2.20MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 Rektangulära kontakter - höljen Stickdon White 0,087" (2,20mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF62B-2EP-2.2C(10) Modeller
Kategori
Antal rader
1
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Hasphållare
Artikelstatus
Aktiv
Färg
White
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Kontakttyp
Stift
Arbetstemperatur
-35°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,087" (2,20mm)