Bilden för DF62-13P-2.2DSA(01) är inte tillgänglig
DF62-13P-2.2DSA(01)
DigiKeys produktnummer
26-DF62-13P-2.2DSA(01)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF62-13P-2.2DSA(01)
Beskrivning
DF62-13P-2.2DSA(01)
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 13 positioner 0,087" (2,20mm)
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Fästtyp
Hasphållare
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,102" (2,60mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,346" (8,80mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Rektangulär
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Antal rader
4
Arbetstemperatur
-35°C-75°C
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt