DF60A-3S-10.16C
DF60A-3S-10.16C
DF60A-3S-10.16C
DigiKeys produktnummer
H125786-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF60A-3S-10.16C
Beskrivning
CONN RCPT HSG 3POS 10.16MM
Detaljerad beskrivning
3 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,400" (10,16mm)
EDA-/CAD-modeller
DF60A-3S-10.16C Modeller
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Spärrhake
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,400" (10,16mm)