DF60-2EP-10.16C
DigiKeys produktnummer
H122152-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF60-2EP-10.16C
Beskrivning
CONN PLUG HSG 2POS 10.16MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 Rektangulära kontakter - höljen Stickdon 0,400" (10,16mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF60-2EP-10.16C Modeller
Kategori
Antal rader
1
Tillv.
Monteringstyp
Panelfäste
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Hasphållare
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Monteringsfläns
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Kontakttyp
Bladstift
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,400" (10,16mm)