DF57-2P-1.2V(21) har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 57 403
Datablad
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 2 positioner 0,047" (1,20mm)
DF57-2P-1.2V(21)
DigiKeys produktnummer
H11893TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF57-2P-1.2V(21)
Beskrivning
CONN HEADER SMD 2POS 1.2MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF57-2P-1.2V(21) Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Fästtyp
Svänglås
Serie
Isoleringshöjd
0,055" (1,40mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Kontaktform
Rektangulär
Artikelstatus
Föråldrad
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Honblad
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Antal positioner
Egenskaper
Mjuklodsretention
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-35°C-85°C