DF51K-24DS-2C(800)
DF51K-24DS-2C(800)
Hirose Electric Company DF51K Wire-to-Board Connector | Datasheet Preview
DF51K-24DS-2C(800)
DigiKeys produktnummer
26-DF51K-24DS-2C(800)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF51K-24DS-2C(800)
Beskrivning
CONN RCPT HSG 24POS 2.00MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
24 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF51K-24DS-2C(800) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Radmellanrum
0,079" (2,00mm)
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Låsramp
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,079" (2,00mm)