DF51K-16DS-2C(800)
DF51K-16DS-2C(800)
Hirose Electric Company DF51K Wire-to-Board Connector | Datasheet Preview
DF51K-16DS-2C(800)
DigiKeys produktnummer
26-DF51K-16DS-2C(800)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF51K-16DS-2C(800)
Beskrivning
CONN RCPT HSG 16POS 2.00MM
Detaljerad beskrivning
16 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
DF51K-16DS-2C(800) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Radmellanrum
0,079" (2,00mm)
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Låsramp
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,079" (2,00mm)