DF40GL-44DS-0.4V(58) är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Datablad
44 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
DF40GL-44DS-0.4V(58)
DigiKeys produktnummer
H125496TR-ND - Remsa och spole (TR)
H125496CT-ND - Remsbit (CT)
H125496DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF40GL-44DS-0.4V(58)
Beskrivning
CONN RCPT 44POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF40GL-44DS-0.4V(58) Modeller
Egenskaper
Avskärmad, mjuklodsretention
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
1,97µtum (0,050µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
1,5mm
Antal positioner
44
Basproduktens nummer
Stigning
0,016" (0,40mm)