DF40GL-44DP-0.4V(51)
DigiKeys produktnummer
26-DF40GL-44DP-0.4V(51)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF40GL-44DP-0.4V(51)CT-ND - Remsbit (CT)
26-DF40GL-44DP-0.4V(51)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF40GL-44DP-0.4V(51)
Beskrivning
CONN HDR 44POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
44 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
DF40GL-44DP-0.4V(51) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Egenskaper
Avskärmad, mjuklodsretention
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
1,97µtum (0,050µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
1,5mm
Antal positioner
44
Höjd över kort
0,045" (1,14mm)
Stigning
0,016" (0,40mm)