DF40GB-48DP-0.4V(51)
DigiKeys produktnummer
26-DF40GB-48DP-0.4V(51)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF40GB-48DP-0.4V(51)CT-ND - Remsbit (CT)
26-DF40GB-48DP-0.4V(51)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF40GB-48DP-0.4V(51)
Beskrivning
CONN PLUG 48POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
48 Positionskontakt Plugg, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF40GB-48DP-0.4V(51) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Egenskaper
Avskärmad, mjuklodsretention
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Kontaktdonstyp
Plugg, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
1,5mm, 3mm
Antal positioner
48
Höjd över kort
0,045" (1,14mm)
Stigning
0,016" (0,40mm)