Bilden för DF40C-50DP-0.4V(58) är inte tillgänglig
DF40C-50DP-0.4V(58)
DigiKeys produktnummer
26-DF40C-50DP-0.4V(58)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF40C-50DP-0.4V(58)CT-ND - Remsbit (CT)
26-DF40C-50DP-0.4V(58)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF40C-50DP-0.4V(58)
Beskrivning
CONN PLUG 50POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
50 Positionskontakt Plugg, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
DF40C-50DP-0.4V(58) Modeller
Serie
Egenskaper
Mjuklodsretention
Sammankopplade stackhöjder
1,5mm, 2mm, 2,5mm, 3mm, 3,5mm, 4mm
Kontaktdonstyp
Plugg, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,045" (1,14mm)
Antal positioner
50
Basproduktens nummer
Stigning
0,016" (0,40mm)