DF40C-10DS-0.4V(51)
DigiKeys produktnummer
H11617TR-ND - Remsa och spole (TR)
H11617CT-ND - Remsbit (CT)
H11617DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF40C-10DS-0.4V(51)
Beskrivning
CONN RCPT 10POS SMD GOLD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Digi-Reel®
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Sammankopplade stackhöjder
1,5mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,057" (1,45mm)
Antal positioner
10
Basproduktens nummer
Stigning
0,016" (0,40mm)