DF37SB-30DS-0.4V(51)
DigiKeys produktnummer
26-DF37SB-30DS-0.4V(51)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF37SB-30DS-0.4V(51)CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF37SB-30DS-0.4V(51)
Beskrivning
CONN RCPT 30POS SMD GOLD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
30 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
DF37SB-30DS-0.4V(51) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Mjuklodsretention
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
0,98mm
Antal positioner
30
Höjd över kort
0,038" (0,97mm)
Stigning
0,016" (0,40mm)