DF37C-60DP-0.4V(51)
DigiKeys produktnummer
26-DF37C-60DP-0.4V(51)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF37C-60DP-0.4V(51)CT-ND - Remsbit (CT)
26-DF37C-60DP-0.4V(51)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF37C-60DP-0.4V(51)
Beskrivning
CONN HDR 60POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
60 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
DF37C-60DP-0.4V(51) Modeller
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Sammankopplade stackhöjder
0,98mm
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,030" (0,75mm)
Antal positioner
60
Basproduktens nummer
Stigning
0,016" (0,40mm)