DF37C-20DP-0.4V(51) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Datablad
20 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
DF37C-20DP-0.4V(51)
DigiKeys produktnummer
DF37C-20DP-0.4V(51)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF37C-20DP-0.4V(51)
Beskrivning
CONN HDR 20POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF37C-20DP-0.4V(51) Modeller
Sammankopplade stackhöjder
0,98mm
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,030" (0,75mm)
Antal positioner
20
Basproduktens nummer
Stigning
0,016" (0,40mm)