DF37B-20DP-0.4V(75)
DigiKeys produktnummer
26-DF37B-20DP-0.4V(75)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF37B-20DP-0.4V(75)CT-ND - Remsbit (CT)
26-DF37B-20DP-0.4V(75)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF37B-20DP-0.4V(75)
Beskrivning
CONN HDR 20POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
20 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
DF37B-20DP-0.4V(75) Modeller
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Sammankopplade stackhöjder
0,98mm
Antal positioner
20
Höjd över kort
0,030" (0,75mm)
Stigning
0,016" (0,40mm)