DF36A-40S-0.4V(52) | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | DF36A-40S-0.4V(52)-ND - Remsa och spole (TR) |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DF36A-40S-0.4V(52) |
Beskrivning | CONN RCPT 40POS 0.016 GOLD SMD |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 40 Positioner Uttag Kontakt 0,016" (0,40mm) Ytmontering Guld |
Datablad | Datablad |
Kategori | Kontaktytbehandling - hopkoppling |
Tillv. | Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling 12,0µin (0,30µm) |
Serie | Isolering, färg Svart |
Förpackning Remsa och spole (TR) | Isoleringshöjd 0,059" (1,50mm) |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -35°C-85°C |
Kontaktdonstyp | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Kontakttyp Centerstripkontakt | Kontaktytbehandling - polstift Guld |
Stil Kort till kabel/ledning | Egenskaper Metallhölje, mjuklodsretention |
Antal positioner | Strömklassning (Ampere) Varierar efter trådgrovlek |
Antal inlästa positioner Alla | Spänningsvärde 30VAC |