DF33C-10DS-3.3C
DigiKeys produktnummer
H122474-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF33C-10DS-3.3C
Beskrivning
CONN RCPT HSG 10POS 3.30MM
Detaljerad beskrivning
10 Rektangulära kontakter - höljen Uttag White 0,130" (3,30mm)
EDA-/CAD-modeller
DF33C-10DS-3.3C Modeller
Kategori
Radmellanrum
0,228" (5,80mm)
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Spärrhake
Artikelstatus
Aktiv
Färg
White
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,130" (3,30mm)