DF33C-10DP-3.3DSA(24)
DigiKeys produktnummer
H122469-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF33C-10DP-3.3DSA(24)
Beskrivning
CONN HEADER VERT 10POS 3.3MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 10 positioner 0,130" (3,30mm)
EDA-/CAD-modeller
DF33C-10DP-3.3DSA(24) Modeller
Kategori
Fästtyp
Låsramp
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,453" (11,50mm)
Förpackning
Tråg
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Antal rader
2
Egenskaper
Kortguide
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Beige
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
500V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
17,6mm