DF30FB-50DS-0.4V(82) har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Datablad
50 Positionskontakt Kontakt, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
DF30FB-50DS-0.4V(82)
DigiKeys produktnummer
H11603TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF30FB-50DS-0.4V(82)
Beskrivning
CONN RCPT 50POS SMD GOLD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF30FB-50DS-0.4V(82) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Mjuklodsretention
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Föråldrad
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
0,9mm
Antal positioner
50
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)
Stigning
0,016" (0,40mm)