A1-12PA-2.54DS(71) är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Molex
I lager: 0
Datablad
Similar
Molex
I lager: 0
Datablad
TE Connectivity AMP Connectors
TE Connectivity AMP Connectors
I lager: 306
3M
3M
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 12 positioner 0,100" (2,54mm)
A1-12PA-2.54DS(71)
DigiKeys produktnummer
H122996-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A1-12PA-2.54DS(71)
Beskrivning
CONN HEADER R/A 12POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
A1-12PA-2.54DS(71) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,236" (6,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,236" (6,00mm)
Förpackning
Tråg
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
3A
Mantling
Okapslad
Spänningsvärde
200V