A1-12D-2.54C
DigiKeys produktnummer
H122995-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A1-12D-2.54C
Beskrivning
CONN SOCKET HSG 12POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
A1-12D-2.54C Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillv.
Radmellanrum
0,100" (2,54mm)
Serie
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Förpackning
Påse
Kontaktterminering
Crimp
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,100" (2,54mm)