G125-MV11205M1P
G125-MV11205M1P
Harwin’s Company Overview
G125-MV11205M1P
DigiKeys produktnummer
952-4110-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
G125-MV11205M1P
Beskrivning
CONN HEADER VERT 12POS 1.25MM
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 12 positioner 0,049" (1,25mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
G125-MV11205M1P Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,193" (4,90mm)
Serie
Kontaktform
Cirkulär
Förpackning
Band (byggindustri)
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA4T), nylon 4T, glasfylld, halogenfri
Antal positioner
Egenskaper
Anslutningsfläns, monteringsfläns, plocka och placera
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Grön
Stil
Strömklassning (Ampere)
2A
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
450V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
7,25mm, 7,33mm