HGTG20N50C1D | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 2156-HGTG20N50C1D-ND |
Tillverkare | Harris Corporation |
Tillverkarens produktnummer | HGTG20N50C1D |
Beskrivning | IGBT 500V 26A TO-247 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | IGBT 500 V 26 A 75 W Genomgående hål TO-247 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Effekt - max 75 W |
Tillverkare Harris Corporation | Ingångstyp Standard |
Förpackning Bulk | Gateladdning 33 nC |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -55°C-150°C (TJ) |
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max) 500 V | Monteringstyp Genomgående hål |
Ström - kollektor (Ic) (max) 26 A | Inkapsling/låda TO-247-3 |
Ström - kollektor, pulserad (Icm) 35 A | Leverantörens enhetsförpackning TO-247 |
Vce(på) (Max) @ Vge, Ic 3.2V vid 20V, 35A |