FFC3A20-20-T
DigiKeys produktnummer
2073-FFC3A20-20-TTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FFC3A20-20-T
Beskrivning
CONN FFC FPC VERT 20POS 1MM SMD
Detaljerad beskrivning
20 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, vertikala - 1-sidiga 0,039" (1,00mm) Ytmontering
Kategori
Kabeländtyp
Rak
Kontaktytbehandling
Tenn
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
125V
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal positioner
20
Stigning
0,039" (1,00mm)
Strömklassning (Ampere)
1A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Brown
Höjd över kort
0,217" (5,50mm)