FFC3A20-20-G
DigiKeys produktnummer
2073-FFC3A20-20-GTR-ND - Remsa och spole (TR)
2073-FFC3A20-20-GCT-ND - Remsbit (CT)
2073-FFC3A20-20-GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FFC3A20-20-G
Beskrivning
CONN FFC FPC VERT 20POS 1MM SMD
Detaljerad beskrivning
20 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, vertikala - 1-sidiga 0,039" (1,00mm) Ytmontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FFC3A20-20-G Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Kabeländtyp
Rak
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
125V
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal positioner
20
Stigning
0,039" (1,00mm)
Strömklassning (Ampere)
1A
Terminering
Lödmetall
Kontaktyta, tjocklek
Flash
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,217" (5,50mm)