FFC3A20-12-G
DigiKeys produktnummer
2073-FFC3A20-12-GTR-ND - Remsa och spole (TR)
2073-FFC3A20-12-GCT-ND - Remsbit (CT)
2073-FFC3A20-12-GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FFC3A20-12-G
Beskrivning
CONN FFC FPC VERT 12POS 1MM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, vertikala - 1-sidiga 0,039" (1,00mm) Ytmontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FFC3A20-12-G Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Tillverkare
GCT
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Polyamid (PA6T), nylon 6T
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyfenylensulfid (PPS)
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Plocka och placera, noll infogningskraft (ZIF)
Monteringstyp
Ytmontering
Spänningsvärde
125V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, vertikala - 1-sidiga
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal positioner
12
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,039" (1,00mm)
Strömklassning (Ampere)
1A
Terminering
Lödmetall
Kontaktyta, tjocklek
Flash
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höljesfärg
Natural
Höjd över kort
0,217" (5,50mm)