FFC2B27-24-G
DigiKeys produktnummer
2073-FFC2B27-24-GTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FFC2B27-24-G
Beskrivning
CONN FFC FPC 24POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
24 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FFC2B27-24-G Modeller
Kabeländtyp
Konisk
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre och undre
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Antal positioner
24
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,4A
Kontaktyta, tjocklek
Flash
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,079" (2,00mm)