BK015-10-C-E
DigiKeys produktnummer
2073-BK015-10-C-E-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BK015-10-C-E
Beskrivning
CONN RECEPT SMD 10POS 5.08MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Positioner Uttag Kontakt 0,200" (5,08mm) Ytmontering Tenn
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BK015-10-C-E Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Serie
Isolering, färg
Svart
Förpackning
Rör
Isoleringshöjd
0,350" (8,89mm)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Kontaktdonstyp
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontakttyp
Honuttag
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Stil
Kort till kort
Egenskaper
Plocka och placera
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
7,9A per kontakt