BH010-10-C-0850-0840-0573-G
DigiKeys produktnummer
2073-BH010-10-C-0850-0840-0573-G-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BH010-10-C-0850-0840-0573-G
Beskrivning
CONN HEADER SMD 10POS 3.96MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 10 positioner 0,156" (3,96mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BH010-10-C-0850-0840-0573-G Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,335" (8,51mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,125" (3,18mm)
Förpackning
Box
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Antal positioner
Egenskaper
Plocka och placera
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
7,9A per kontakt