BF135-14-A-0400-0700-0400-L-C
DigiKeys produktnummer
2073-BF135-14-A-0400-0700-0400-L-CTR-ND - Remsa och spole (TR)
2073-BF135-14-A-0400-0700-0400-L-CCT-ND - Remsbit (CT)
2073-BF135-14-A-0400-0700-0400-L-CDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BF135-14-A-0400-0700-0400-L-C
Beskrivning
14POS, 2MM PITCH PIN HDR, DIL, S
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering, högervinklad 14 positioner 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
BF135-14-A-0400-0700-0400-L-C Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,157" (4,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,157" (4,00mm)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
2A per kontakt