BF100-14-A-C-0-0625-N-D
DigiKeys produktnummer
2073-BF100-14-A-C-0-0625-N-D-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BF100-14-A-C-0-0625-N-D
Beskrivning
14W, 2MM PITCH SOCKET, DIL, SMT,
Detaljerad beskrivning
14 Positioner Kontakt, botten- eller toppingång Kontakt 0,079" (2,00mm) Ytmontering Guld
Förpackning
Rör
Isoleringshöjd
0,169" (4,30mm)
Kontaktdonstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Egenskaper
Plocka och placera
Strömklassning (Ampere)
2A per kontakt
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA6T), nylon 6T
Radmellanrum - hopkoppling
0,079" (2,00mm)