BF080-18-A-0-L-C
DigiKeys produktnummer
2073-BF080-18-A-0-L-CTR-ND - Remsa och spole (TR)
2073-BF080-18-A-0-L-CCT-ND - Remsbit (CT)
2073-BF080-18-A-0-L-CDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BF080-18-A-0-L-C
Beskrivning
18POS, 2MM PITCH SOCKET, DIL, SM
Detaljerad beskrivning
18 Positioner Kontakt, botten- eller toppingång Kontakt 0,079" (2,00mm) Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BF080-18-A-0-L-C Modeller
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Isoleringshöjd
0,110" (2,79mm)
Kontaktdonstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal positioner
Egenskaper
Plocka och placera
Strömklassning (Ampere)
2A per kontakt
Delning - hopkoppling
Spänningsvärde
250VAC/DC
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Radmellanrum - hopkoppling
0,079" (2,00mm)