BF135-04-A-0200-0700-0400-L-C
DigiKeys produktnummer
2073-BF135-04-A-0200-0700-0400-L-CTR-ND - Remsa och spole (TR)
2073-BF135-04-A-0200-0700-0400-L-CCT-ND - Remsbit (CT)
2073-BF135-04-A-0200-0700-0400-L-CDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BF135-04-A-0200-0700-0400-L-C
Beskrivning
4POS, 2MM PITCH PIN HDR, DIL, SM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering, högervinklad 4 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BF135-04-A-0200-0700-0400-L-C Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,079" (2,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,157" (4,00mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
Flash
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
2A per kontakt