BC084-12-A-0390-L-C
DigiKeys produktnummer
2073-BC084-12-A-0390-L-CTR-ND - Remsa och spole (TR)
2073-BC084-12-A-0390-L-CCT-ND - Remsbit (CT)
2073-BC084-12-A-0390-L-CDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BC084-12-A-0390-L-C
Beskrivning
CONN RCPT 12POS 0.039 GOLD SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 Positioner Kontakt, botten- eller toppingång Kontakt 0,039" (1,00mm) Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
BC084-12-A-0390-L-C Modeller
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Isoleringshöjd
0,089" (2,26mm)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Kontakttyp
Honuttag
Stil
Kort till kort
Egenskaper
Kortguide
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt
Antal inlästa positioner
Alla
Spänningsvärde
250VAC/DC
Radmellanrum - hopkoppling
0,039" (1,00mm)