BC035-12-A-0200-0300-L-G
DigiKeys produktnummer
2073-BC035-12-A-0200-0300-L-G-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BC035-12-A-0200-0300-L-G
Beskrivning
12W, 1.0MM PITCH PIN HDR, DIL, T
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 12 positioner 0,039" (1,00mm)
EDA-/CAD-modeller
BC035-12-A-0200-0300-L-G Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,079" (2,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,244" (6,20mm)
Förpackning
Box
Isoleringshöjd
0,047" (1,20mm)
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt