FC5BQCCMC16.0-T1
DigiKeys produktnummer
631-FC5BQCCMC16.0-T1TR-ND - Remsa och spole (TR)
631-FC5BQCCMC16.0-T1CT-ND - Remsbit (CT)
631-FC5BQCCMC16.0-T1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FC5BQCCMC16.0-T1
Beskrivning
CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 MHz ±30ppm Kristaller 20pF 80 Ohms 4-SMD, utan ledning
Kategori
Lastkapacitans
20pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Serie
Driftläge
Grundton
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
0°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
MHz kristall
Inkapsling/låda
Frekvens
16 MHz
Leverantörens enhetsförpackning
4-SMD (5x3,2)
Frekvensstabilitet
±30ppm
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,126" (5,00 x 3,20mm)
Frekvenstolerans
±30ppm
Höjd - monterad (max)
0,047" (1,20mm)