9D.01.5.080.0304
9D.01.5.080.0304
9D.01.5.080.0304
DigiKeys produktnummer
2066-9D.01.5.080.0304-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
9D.01.5.080.0304
Beskrivning
POWER DIST BLOCK 80 A 7POS
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 polig Block för kraftdistribution 80 A
Kategori
Nätsida, anslutningar per pol
3
Tillverkare
Finder Relays, Inc.
Lastsida, anslutningar per pol
4
Serie
Nätsida, anslutningstyp
Skruvanslutning
Förpackning
Box
Lastsida, anslutningstyp
Skruvanslutning
Artikelstatus
Aktiv
Nätsida lednings-/pinnstorlek
6-14 AWG
Typ
Block för kraftdistribution
Lastsida lednings-/pinnstorlek
10-14 AWG
Antal poler
1
Strömklassning (Ampere)
80 A