FA-20H 16.0000MF10Z-AC0 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | FA-20H 16.0000MF10Z-AC0 |
Beskrivning | CRYSTAL 16.0000MHZ 9PF SMD |
Tillverkarens standardleveranstid | 20 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 16 MHz ±10ppm Kristaller 9pF 80 Ohms 4-SMD, utan ledning |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | FA-20H 16.0000MF10Z-AC0 Modeller |
Kategori | Lastkapacitans 9pF |
Tillv. | ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms |
Serie | Driftläge Grundton |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -20°C-75°C |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp Ytmontering |
Typ MHz kristall | Inkapsling/låda |
Frekvens 16 MHz | Leverantörens enhetsförpackning 4-SMD (2,5x2) |
Frekvensstabilitet ±10ppm | Storlek/dimension L 0,098" x B 0,079" (2,50 x 2,00mm) |
Frekvenstolerans ±10ppm | Höjd - monterad (max) 0,022" (0,55mm) |