FA-20H 16.0000MF10Z-AJ3
DigiKeys produktnummer
SER3913TR-ND - Remsa och spole (TR)
SER3913CT-ND - Remsbit (CT)
SER3913DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA-20H 16.0000MF10Z-AJ3
Beskrivning
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 MHz ±10ppm Kristaller 8pF 80 Ohms 4-SMD, utan ledning
EDA-/CAD-modeller
FA-20H 16.0000MF10Z-AJ3 Modeller
Kategori
Lastkapacitans
8pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-20°C-75°C
Frekvens
16 MHz
Leverantörens enhetsförpackning
4-SMD (2,5x2)
Frekvensstabilitet
±10ppm
Storlek/dimension
L 0,098" x B 0,079" (2,50 x 2,00mm)
Frekvenstolerans
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)