RSCHL2245R5G09014GT
DigiKeys produktnummer
604-RSCHL2245R5G09014GT-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSCHL2245R5G09014GT
Beskrivning
CAP 220MF -20% +80% 5.5V T/H
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 mF (EDLC) superkondensatorer 5.5 V Radial, kapslad 1000tim vid 85°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 85°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
220 mF
Storlek/dimension
0,531" diam. (13,50mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,386" (9,80mm)
Spänning - märkt
5.5 V
Arbetstemperatur
-40°C-85°C