KW-5R5C224-R är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Cornell Dubilier Knowles
I lager: 3 456
Datablad
220 mF (EDLC) superkondensatorer 5.5 V Radial, kapslad 50Ohm vid 1kHz 2000tim vid 85°C
Coin Cell Supercapacitors for real-time clock (RTC) backup
How to correctly size a Supercapacitor
KW-5R5C224-R
DigiKeys produktnummer
283-KW-5R5C224-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KW-5R5C224-R
Beskrivning
CAP 220MF -20% +80% 5.5V T/H
Detaljerad beskrivning
Kategori
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
220 mF
Storlek/dimension
0,531" diam. (13,50mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,348" (8,85mm)
Spänning - märkt
5.5 V
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
50Ohm vid 1kHz