XV3560-2R7407-R
DigiKeys produktnummer
283-XV3560-2R7407-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XV3560-2R7407-R
Beskrivning
CAP 400F -5% +10% 2.7V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
400 F (EDLC) superkondensatorer 2.7 V Radial, kapsling - snäppfäste 3,2mOhm 1500tim vid 65°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1500tim vid 65°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Ledaravstånd
0,886" (22,50mm)
Kapacitans
400 F
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Tolerans
-5%, +10%
Höjd - monterad (max)
2,480" (63,00mm)
Spänning - märkt
2.7 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
3,2mOhm